Nic nie przestraszy misiaTytuł: „Nic nie przestraszy misia”
Autorka: Elizabeth Dale 
Ilustracje: Paula Metcalf
Wydawnictwo: Tako
Oprawa: twarda
Liczba stron: 36
Cena: 39,90 zł
Wiek: 3 +


„Nic nie przestraszy misia” to urocza książka autorstwa Elizabeth Dale z ilustracjami Pauli Metcalf, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Tako.
To opowieść o rodzinie niedźwiedzi, która już miała spać, gdy najmłodszy z nich stwierdził, że usłyszał potwora. Wszyscy postanowili ruszyć na poszukiwanie potwora. ☺️ Cała rodzina wyruszyła w nocy na spacer po lesie rozglądając się na wszystkie strony. Po drodze spotkali innych mieszkańców boru - jelenia, żabkę, wronę, poza tym widzieli błoto, strumień, powalone drzewo, ale potwora ani śladu! W pewnym momencie tata został z synkiem sam! Gdzie podziali się pozostali domownicy? Jak zakończy się ta historia? Czy to dobra lektura na dobranoc?
Otóż to nie tylko ciekawa historia na dobranoc, ale przede wszystkim do wspólnej lektury z rodzicami w ciągu dnia. Ta książka pozwoli dzieciom oswoić lęki, a także zastanowić się, czy czasem nie boimy się czegoś zupełnie niepotrzebnie. ☺️ Co ciekawe, cała opowieść jest rymowana i może się naprawdę spodobać najmłodszym. Myślę, że już dwulatki będą ją mogły z zainteresowaniem kartkować, bo ilustracje są naprawdę znakomite!
Paleta barw, a przede wszystkim kreska ilustratorki naprawdę kradną uwagę czytelnika i to nie tylko dziecięcego! Rymy w polskim przekładzie są dziełem Marcina Brykczyńskiego, który zrobił to naprawdę lekko, dzięki czemu książkę czyta się bardzo przyjemnie. Sami zobaczcie. Polecamy! 😉
"– Chodźmy więc – powiedział Tata – choć to późna pora,
może uda nam się w lesie trafić na potwora.
Że się bać tam nie ma czego, zobaczycie dzisiaj,
bo to prawda, że nie może nic przestraszyć misia." 

Więcej na stronie wydawnictwa, któremu dziękuję za egzemplarz recenzencki:

https://tusieczyta.pl/pl/tako/905-nic-nie-przestraszy-misia-9788365480804.html

Komentarze

Popularne